Akių vokų operacija (dar vadinama vokų plastika ir blefaroplastika) – tai operacija, kurios metu sumažinamas odos perteklius iš akių vokų. Tai yra plastinės chirurgijos procedūra, todėl dažniausiai atliekama dėl kosmetinių priežasčių, tačiau ji taipogi gali pagerinti regą senesnio amžiaus žmonėms, kuriems, riebalų maišeliai akių vokuose trukdo regėjimui.

Akių vokų operacija nepašalins tamsių ratilų, esančių po akimis ir raukšlių. Dažnai ši opearcija atliekama kartu su kitomis procedūromis, tokiomis kaip botokso injekcijos ar kaktos pakėlimas.

Akiu voku operacija pries ir po
Akių vokų operacija: prieš ir po.

Dėl ko susiformuoja maišeliai po akimis?

Kuomet oda sensta, palaipnsiui ji praranda savo elastingumą. Elastingumo trūkumas + nuolatinė gravitacijos jėga, traukianti odą žemyn, sukelia perkeltinės odos kaupimąsį ant akių vokų.

Perteklinei odai besikaupiant ant apatinių akių vokų, atsiranda daugybė smulkių raukšlių. Ant viršutinių akių vokų, gali atsirasti papildomas odos sluoksnis, trukdantis normaliai matyti.

Riebalai, apsaugantys akies obuolį nuo kaukolės taipogi gali sukelti išsipūtimus viršutiniuose ir apatiniuose akių vokuose. Plona membrana, laikanti šiuos riebalus, silpnėja žmogui senstant ir taip riebalai patenka į akių vokus.

Kokiems žmonėms reikėtų galvoti apie akių vokų operaciją?

Labiausiai akių vokų operacija tinkama atlikti sveikam žmogui, turinčiam realistiškus lūkesčius. Dažniausiai vokų plastika atliekama 35 metų ir vyresnio amžiaus žmonėms, bet jeigu maišeliai po akimis yra dažnas reiškinys šeimoje, gali būti, jog vokų operaciją nuspręsite atlikti ir anksčiau.

Akių vokų operacija pagerina akių išvaizdą ir gali padėti padidinti pasitikėjimą savimi. Vis dėlto, nereiktų tikėtis, jog šios procedūros rezultatai būtinai bus tokie, apie kokius svajojote ar kad vokų operacija pakeis jūsų veido išvaizdą. Prieš operaciją, apsvarsykite – ko iš jos tikitės ir aptarkite tai su gydytoju.

Ar reikia kartoti akių vokų operaciją, ar jos rezultatai ilgalaikiai?

Viršutinių akių vokų operacijos rezultatai gali trukti maždaug nuo 5 iki 7 metų. Apatinių akių vokų operacijos dažniausiai kartoti nereikia. Jeigu po akimis vėl pradeda formuotis „maišeliai“, tuomet būtų verta pagalvoti apie kaktos pakėlimo operaciją.

Kaip pasiruošti akių vokų operacijai?

Po operacijos negalėsite vairuoti automobilio, tad turėsite arba išsikviesti taksi arba paprašyti artimo žmogaus, kad jus parvežtų namo.Planuokite savo laiką taip, kad po operacijos keletą dienų nedirbtumėte ir susilaikytumėte nuo įvairių kitų veiklų, kol gis jūsų akių vokai. Kai kuriems žmonėms po akių vokų operacijos išsausėja akys, tačiau ši problema dažniausiai praeina per porą savaičių. Jei praėjus dviems savaitėms po vokų plastikos jums vis dar yra išsausėjusios akys – kreipkitės į gydytoją.Namuose būkite pasiruošę šiuos dalykus:

 • Ledo kubelius
 • Vienkartinius šalčio maišelius
 • Merlės arba vatos tamponus
 • Akių lašus arba dirbtinines ašaras (paprašykite, kad gydytojas rekomenduotų jums tinkamas)
 • Švarius rankšluosčius
 • Nereceptinių vaistų nuo skausmo (paprašykite, kad gydytojas rekomenduotų jums tinkamus)

Kaip atliekama akių vokų operacija?

Akių vokų operacija dažniausiai trunka maždaug dvi valandas, jeigu vienu metu operuojami ir viršutiniai ir apatiniai akių vokai. Gydytojas greičiausiai naudos vietinę nejautrą (suleis nuskausminančių vaistų šalia akies) kartu su burnos sedacija. Jei operacija atliekama ligoninėje, labiausiai tikėtina, jog sedacija bus intraveninė.

Jei operacijos metu operuojami visi abiejų akių viršutiniai ir apatiniai vokai, chirurgas greičiausiai pradės nuo viršutinių vokų. Bus atliekamas pjūvis palei akių vokų kraštus. Per šias įpjovas, chirurgas atskirs odą nuo pagrindinio audinio ir pašalins perteklinius riebalus bei odą. Tada įpjovos bus užsiųtos mikro siūlais. Siūlai viršutiniuose akių vokuose išnyks maždaug per 3-6 dienas. Apatiniams akių vokams gali neprireikti susiūvimo, priklausomai nuo to, kokia techniką pasirinks chirurgas.

Koks gijimo procesas po akių vokų operacijos?

Po šios operacijos, abiejuose akių vokuose maždaug apie savaitę liks siūlės. Dažnas atvejis, kad akių vokai patinsta ir, retkarčiais pamėlynuoja, bet po savaitės-dviejų, jie jau turėtų atrodyti normaliai.

Kokios galimos komplikacijos po akių vokų operacijos?

Komplikacijos po vokų plastikos yra retas atvejis, tačiau kartais pasitaikantis. Jos gali būti:

 • Kraujavimas
 • Infekcija
 • Sausos akys
 • Nenormali akių vokų spalva (pamėlynavimas)
 • Negalėjimas pilnai užmerkti akių

Akių vokų operacijos kaina

Palyginome pagrindinių klinikų, siūlančių akių vokų operaciją kainas. Pateikiame lentelę:

Gydymo įstaigaViršutinių akių vokų operacijos kainaApatinių akių vokų operacijos kaina
nmc.lt405 - 728 €705 - 1020 €
plastikoschirurgai.lt600 - 750 €700 - 850 €
medcentras.lt633 - 723 €723 - 1174 €
groziochirurgija.lt660 - 765 €660 - 1010 €
viksraitis.com750 - 800 €900 - 1100 €

Ar akių vokų operacija kompensuojama?

Atsakymą pateikė Valstybinė ligonių kasa:

Asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, jei šios paslaugos teikiamos apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims, turintiems gydytojo siuntimą, ir jei šias paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra sudariusios sutartis dėl šių paslaugų apmokėjimo su teritorine ligonių kasa.

Tyrimų ir gydymo planą sudaro ir konkretaus susirgimo gydymo būdą numato gydytojas, įvertinęs susirgimo diagnozę, paciento sveikatos būklę, tyrimų rezultatus ir kitas aplinkybes. Gydymas pagal medicinines indikacijas yra apmokamas PSDF biudžeto lėšomis.
Tuo tarpu kosmetinės chirurgijos operacijos, procedūros yra įrašytos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą. Į šį sąrašą yra įtrauktas ir vokų raukšlių ir odos pertekliaus pašalinimas.

Siūloma pacientui pirmiausiai kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, apžiūrėjęs ir įvertinęs paciento būklę, galėtų nusiųsti gydytojo specialisto konsultacijai. Jei vokų raukšlių ir odos perteklius sukelia sveikatos problemų, korekcija gali būti atliekama pagal medicinines indikacijas. Tokiu atveju, turint gydytojo siuntimą, sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasa, šios paslaugos yra teikiamos nemokamai.

Už kosmetines chirurgines operacijas, procedūras, kurios yra įrašytos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą, pacientui reikia mokėti pačiam.

Akių vokų operacija
4.3 (86.67%) 6 votes

Taip pat skaitykite