Astigmatizmas

Astigmatizmas – kas tai?

Astigmatizmas – sudėtingas žodis, bet iš tikrųjų jis paprasčiausiai reiškia, jog jūsų akis nėra idealiai apvali. Beveik kiekvienas iš mūsų turi šį sutrikimą tam tikru laipsniu.

Sveikas akies obuolys yra idealiai apvalaus rutulio formos. Į jį patenka šviesa ir tolygiai lenkiasi, todėl galime matyti švarų vaizdą. Tačiau jeigu jūsų akies obuolys yra labiau regbio kamuolio formos, tuomet šviesa patenkanti į jį, labiau lenkiasi į vieną arba kitą pusę. Tai reiškia, jog normaliai fokusuojama yra tik tam tikra dalis objekto, kurį matote. Objektai, esantys toli, gali būti neryškūs ir banguoti. Astigmatizmas nesunkiai koreguojamas akinių pagalba ar kontaktiniais lęšiais. Pilnai išgydomas operacijos būdu.

astigmatizmas

Astigmatizmo priežastys

Tai visiškai natūrali liga ir daugeliui žmonių ji būna įgimta. Tiksli priežastis kol kas dar nėra žinoma. Yra tikimybės, kad astigmatizmas gali atsirasti po akies traumos, kitos akių ligos arba operacijos. Sklando mitas, jog skaitant patamsyje ar sėdint per arti televizoriaus ekrano, galima susirgti astigmatizmu, bet tai nėra tiesa.

Astigmatizmo simptomai

Pagrindinis astigmatizmo simptomas – neryškus, išblukęs regėjimas. Jums gali pasirodyti, jog neryškus regėjimas tėra nuovargio ar įsitempusių akių pasekmė, tačiau tai yra pagrindinis ženklas, indikuojantis astigmatizmą. Jei jūs blogai matote, užsirašykite pas akių gydytoją, kuris ištirs ir nustatys tikslią ligą.

Kaip nustatomas astigmatizmas?

Visų pirma atliekamas visapusiškas akių tyrimas. Gydytojas taip pat gali diagnozuoti ir kitą problemą – jūs galite būti toliaregis arba trumparegis. Astigmatizmo simptomai pasireiškia lėtai ir po truputį, todėl turėtumėte nedelsiant eiti pas akių gydytoją, jeigu pastebėjote kad ir menkiausią pasikeitimą regėjime.

Astigmatizmo gydymas

Praktiškai visi astigmatizmo atvejai koreguojami akinių arba kontaktinių lęšių pagalba. Tačiau jeigu jums tik nedidelis astigmatizmas ir nėra jokių kitų akių ligų ar sutrikimų, gali būti, jog apsieisite ir be akinių.

Nereguliarus astigmatizmas pasitaiko rečiau ir yra siejamas su problemomis ragenoje. Dažnai tai būna keratokonusas – akies sutrikimas, kuomet sveika, apvali ragena tampa kūgio formos,

Dažniausiai pasitaikantiems astigmatizmo tipams taikomi du gydymo būdai:

Korekciniai lęšiai. Akiniai arba kontaktiniai lęšiai. Jeigu jums diagnozuotas astigmatizmas, tuomet jūsų gydytojas greičiausiai išrašys jums specialius astigmatinius kontaktinius lęšius, dar vadinamus toriniais. Jie skirti nukreipti šviesą į vieną arba kitą pusę. Jeigu jums sunkus astigmatizmo atvejis, gydytojas gali išrašyti dujoms pralaidžius, standžius kontaktinius lęšius.

Refrakcijos chirurgija. Ši lazerinė chirurginė operacija pakeičia ragenos formą. Yra keletas tipų, tad gydytojas parinks tinkamiausią jums. Atliekant šią operaciją, jūsų akys turi būti sveikos, be tinklainės problemų ar ragenos randų.

Visas akių ligų sąrašas

 

Komentarai
Astigmatizmas
5 (100%) 2 votes

Taip pat skaitykite