Lazerinė akių korekcija: dažniausiai užduodami klausimai

Lazerinė akių korekcija – kas tai?

Lazerinė akių korekcija – tai procedūra, kurios metu naudojamas lazerio spindulys, švelniai Lazerinė akių korekcijapakoreguojantis ragenos (akies paviršiaus) formą ir taip pagerinantis regėjimą. Lazeris pašalina mikroskopinius audinio gabalėlius tam, kad: būtų galima išlyginti rageną (tokiu būdu gydoma trumparegystė), sutvirtinti rageną (gydoma toliaregystė) arba išlyginti ragenos nelygumus (gydomas astigmatizmas).

Lazerinės akių korekcijos tikslas – pakoreguoti ragenos formą taip, kad ji galėtų geriau fokusuoti vaizdus tinklainėje ir suteiktų aiškesnį vaizdą. LASIK (lazerinė in situ keratomilezė) ir PRK (fotorefrakcinė keratektomija) yra du lazerinės korekcijos tipai.

Lazerinė akių korekcija – ar tai saugu?

LASIK ir PRK yra visame pasaulyje patvirtintos kaip saugios ir efektyvios procedūros. Lazerinės akių korekcijos metu naudojamas lazerio spindulys, kontroliuojamas kompiuterio pagalba. Chirurgas kontroliuoja lazerio veikimą, todėl gali išjungti jį bet kurio metu. Yra pritaikyta daugybė apsaugos priemonių, kurios sumažina klaidos tikimybę lazerinės akių korekcijos metu. Visdėlto, kaip ir kiekvienos operacijos metu, taip ir lazerinės akių korekcijos – rizika, kad ir maža, tačiau išlieka.

Nors nėra žinomas tikslus komplikacijų skaičius, tyrimai rodo, jog nedideli sutrikimai, tokie kaip sausos akys, pasireiškia maždaug 3-5% visų atvejų. Tuo tarpu rimti sutrikimai, tokie kaip laikinas regėjimo praradimas, pasireiškia mažiau nei 1% visų atvejų. Nėra užfiksuotas nei vienas atvejis, kuomet dėl LASIK ar PRK, buvo visiškai prarastas regėjimas. Dažniausiai, lazerinės akių korekcijos rezultatai būna labai geri.

Ar lazerinė akių korekcija gali būti atlikta abejose akyse vienu metu?

Dauguma chirurgų LASIK operaciją atlieka abejose akyse vienu metu. Kadangi po PRK operacijos, regėjimui atsistatyti reikia daugiau laiko, daugelis gydytojų tarp abiejų PRK akių operacijos siūlys padaryti savaitės pertrauką.

Kuo lazerinė akių korekcija skiriasi nuo kitų refrakcinės akių operacijos tipų?

Šiuolaikiniai lazerinės akių korekcijos metodai, tokie kaip LASIK ir PRK turi mažesnę komplikacijų riziką. Jie taipogi turi didesnį galutinio rezultato nuspėjamumą. Beto, senesnių metodų metu, įpjovimai dažniausiai būdavo atliekami ranka, o ne lazeriu. Todėl būdavo žymiai didesnė klaidos tikimybė.

Ar lazerinė akių korekcija skausminga?

Kadangi prieš operaciją chirurgas į akis įlašins nuskausminamųjų lašų, LASIK ar PRK operacijos metu skausmo nejausite. Po operacijos, gydytojas/a priklausomai pagal poreikį, gali išrašyti nuskausminamųjų vaistų. Daugumai LASIK pacientų pasireiškia ne didesnis nei vidutinis diskomfortas maždaug vieną dieną po operacijos. Daugiau diskomforto pasireiškia po PRK operacijos, kadangi procedūros metu atveriami gilesni ragenos sluoksniai. Tuo tarpu po PRK operacijos, turi sugyti apsauginės paviršiaus ląstelės, todėl normaliam regėjimui atsistatyti, gali prireikti maždaug 1-2 savaičių, o kartais ir daugiau.

Kiek laiko trunka lazerinė akių korekcija?

Pati korekcija su lazeriu, trunka trumpiau nei minutę, o visa procedūra maždaug apie 15 minučių vienai akiai.

Kaip žinoti ar man gali būti atlikta lazerinė akių korekcija?

Žinoma, jūsų akių gydytojas įvertins jūsų situaciją ir pasakys ar jums galima atlikti šią operaciją, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite sužinoti ir be gydytojo pagalbos:

  • Jūsų akys turi būti sveikos — neturite sirgti glaukomakatarakta, sausų akių sindromu ar bet kuria kita liga, kuri trukdyti pooperaciniam gijimui.
  • Operacija gali būti atlikta tik suaugusiam žmogui: 21 metų ir vyresniems (su keletu išimčių).
  • Jūsų regėjimas turi būti stabilus mažiausiai metus iki operacijos.
  • Besilaukiančioms moterims, hormonų lygis gali pakeisti akies formą. Todėl dažniausiai besilaukiančioms moterims ši operacija nėra atliekama.
  • Negalite sirgti degeneracine ar autoimunine liga, kadangi tai neigiamai paveiktų akies gijimą.

Kas atliekama prieš lazerinę akių korekciją?

Prieš operaciją, gydytojas kruopščiai ištirs jūsų akis ir įsitikins, kad jos sveikos ir kad esate tinkamas kandidatas lazerinei akių korekcijai. Bus atliekami glaukomos, kataraktos bei kitų galimų operacijai trukdančių ligų tyrimai. Taipogi, ragenos topografo pagalba, bus nufotografuota jūsų akis, o vėliau, elektroniniu būdu paversta tarsi į žemėlapį, kuriuo chirurgas naudosis sudarydamas detalų operacijos planą, kad būtų užtikrinti tiksliausi galimi rezultatai.

Kaip atliekama lazerinė akių korekcija?

LASIK ir PRK yra ambulatorinės procedūros, o tai reiškia, jog palatoje praleisite apie valandą, o po to būsite išleisti gydytis namo. Būtina atsiminti, jog po operacijos regėjimas būna šiek tiek neryškus, todėl iškart negalėsite vairuoti. Tad suplanuokite, jog po operacijos kažkas jus pasiimtu arba išsikvieskite taksi.

Operacijos metu jūs gulėsite patogioje kėdėje. Chirurgas į akį įlašins nuskausminamųjų lašų ir tiesiai virš galvos supozicionuos lazerį. Tam, kad operacijos metu jūsų akis būtų plačiai atmerkta, bus panaudotas specialus laikiklis (speculum), kuris laikys jūsų vokus išplėstus.

LASIK metu, chirurgas sukuria ploną dangtelį ragenos viršuje ir jį išima. Tuomet, lazerio pagalba pašalinami kai kurie ragenos audiniai, o dangtelis įdedamas atgal. PRK metu, dangtelis nėra sukuriamas: lazeris paprasčiausiai pašalina išorinį ragenos sluoksnį (epitelį), kuris vėliau po operacijos, atauga atgal.

Kas nutinka po operacijos?

Chirurgas į akį įlašins akių lašų ir leis jums šiek tiek pailsėti. Po keliolikos minučių jau keliausite namo ir ilsėsitės ten. Jau iškart po operacijos išvysite rezultatus – regėjimas bus aiškesnis, o po savaitės jau matysite puikiai.

Kada vėl galima vairuoti?

Vairuoti negalima tą pačią dieną po lazerinės akių korekcijos. Vėliau, kai pajusite, jog regėjimas gerėja – iškart galėsite vairuoti vėl.

Ar po lazerinės akių korekcijos iškart galima eiti į darbą?

Didžioji dalis žmonių, kuriems atliekama LASIK procedūra, į darbą eina jau kitą dieną. Tuo tarpu po PRK procedūros, gydytojai rekomenduoja 2-3 dienas ilsėtis namuose.

Moterims: kada vėl galima nešioti makiažą?

Makiažą galėsite nešioti praėjus maždaug vienai savaitei po lazerinės akių korekcijos. Kad išvengtumėte infekcijos galimybės, seno makiažo nebenaudokite.

Kokie yra lazerinės akių korekcijos šalutiniai poveikiai?

Kai kuriems žmonėms po LASIK operacijos pasireiškia akių sausumas, kuris dažniausiai sumažinamas akių lašų pagalba ir po kurio laiko praeina. Kiti žmonės po operacijos gali pradėti matyti spalvotus žiedus aplink šviesos šaltinius, ypač nakties metu. Įprastai, šis sutrikimas taipogi sumažėja ar išnyksta po kurio laiko savaime. Mažiau nei 1% žmonių po lazerinės akių korekcijos regėjimas pablogėja, o ne pagerėja.

Kiek kartų po lazerinės akių korekcijos reikės lankytis pas gydytoją?

Priklausomai nuo gydytojo, greičiausiai teks apsilankyti kitą dieną po operacijos, tuomet po vienos savaitės arba mėnesio ir galiausiai po trijų mėnesių. Jūsų gydytojas informuos, kiek ir kada kartų jums reikės apsilankyti akių klinikoje.

Ką daryti, jei po lazerinės akių korekcijos regėjimas nepagerėjo?

Mažam pacientų skaičiui po operacijos regėjimas pagerėja trumpam laikui, o vėliau prasideda regresija – laipsniškas regėjimo pablogėjimas. Jei taip nutiko jums – kreipkitės į operaciją atlikusį gydytoją. Jis išsiaiškins to priežastį ir nuspręs ar reikalingas pakartotinis gydymas.

Ar po lazerinės akių korekcijos dar bus reikalingi akiniai?

Nors dauguma žmonių po lazerinės akių korekcijos mato puikiai be akinių, jums visgi gali prireikti akinių tam tikrų veiklų metu, pavyzdžiui, vairuojant naktį. Tai būna tokiu atveju, jeigu po operacijos pasireiškia nedidelė likutinė refrakcijos klaida.

Lazerinė akių korekcija: kokia jos kaina?

Nėra vieningo atsakymo į šį klausimą, kadangi kainos skiriasi kiekvienoje akių klinikoje. Lietuvoje, lazerinės akių korekcijos kaina svyruoja nuo 399€ iki 1200€ už abi akis. Daugelis klinikų suteikia galimybę už operaciją atsiskaityti išsimokėtinai. Jei ieškote, kurią kliniką pasirinkti, skaitykite mūsų straipsnį —>> apie akių klinikas.

Turite daugiau klausimų apie lazerinę akių korekcija?

Patikimiausias ir geriausias informacijos šaltinis apie lazerinę akių korekciją, yra šios srities specialistas. Daugelis klinikų siūlo nemokamą gydytojo konsultaciją prieš atliekant operaciją. Tad jei turite daugiau klausimų apie LASIK ar PRK, – užsiregistruokite vizitui ir pasiruoškite klausimus gydytojui.

Komentarai
Lazerinė akių korekcija: dažniausiai užduodami klausimai
5 (100%) 6 votes

Taip pat skaitykite