Miežio gydymas dažnai net nėra būtinas, kadangi didžioji dalis miežių yra nepavojingi ir išgyja savaime maždaug per savaitę. Tačiau jei jums kada nors yra buvęs miežis, tuomet jūs puikiai žinote, kokį nemalonų jausmą sukelia tas raudonas kauburėlis, dėl kurio ištinsta akies vokas.

Miežio gydymas

 

Laimei, yra keletas paprastų gydymo būdų, kurie padės miežio atsikratyti greičiau arba sumažins diskomfortą ir patinimą.

Čia aprašomas miežio gydymas. Apie patį miežį daugiau skaitykite šiame straipsnyje – miežis.

Miežio gydymas #1: švarūs akių vokai

  • Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, jei jums atsirado akies miežis, – tai valyti akių vokus. Tam galite naudoti atskiestą, ašarojimo nesukeliantį vaikišką šampūną ir vatos pagalvėles. Po to išplaukite akių vokus šiltu vandeniu ir švelniai su vata išdžiovinkite.
  • Taipogi, kiekvieną kart palietę miežį, nepamirškite nusiplauti rankų ir nesinaudokite bendrais rankšluosčiais.
  • Akių vokus taip pat galite valyti su specialiomis, sudrėkintomis valymo pagalvėlėmis, kurias rasite bet kurioje vaistinėje.
  • Kol jums miežis – nenaudokite makiažo, nes jis gali pailginti gyjimo procesą. Taipogi išmeskite visas makiažo priemones, kurios, įtariate, jog gali būti užkrėstos.
  • Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius – geriau pakeiskite juos į akinius kol miežis praeis.

Miežio gydymas #2: šilti, drėgni kompresai

  • Miežio gyjimą galite pagreitinti naudodami šiltus kompresus 10-15 minučių, 3-4 kartus per dieną.
  • Kai kurie žmonės šiam tikslui naudoja arbatos maišelius, tačiau jums pilnai užteks paprasto, švaraus rankšluoščio, sudrėkinto šiltame vandenyje. Panardinkite rankšluostį į šiltą vandenį ir išgręžkite, kad nevarvėtų, o tada užsimerkite ir uždėkite rankšluostį ant akių.
  • Šių kompresų tikslas yra sumažinti miežį iki galvutės (panašiai kaip spuogo). Tačiau net ir sumažėjus miežiui – nespauskite jo kaip spuogo! Šiltas kompresas padės atsiverti, išdžiūti ir užgyti miežiui pačiam. Jeigu bandysite miežį spausti – galite ne tik sužeisti voką, bet ir išplėsti patį uždegimą.

Palengvinkite skausmą bei diskomfortą

  • Nuskausminamieji, tokie kaip ibuprofenas, gyjimo procesui įtakos tikrai neturės, tačiau padės sumažinti diskomfortą, jeigu miežys itin įkyrus.
  • Kartais labai didelis miežis gali sukelti itin didelį diskomfortą. Tokiu atveju, akių gydytojas gali rekomenduoti chirurgiškai prapjauti miežį, kad sumažintų diskomfortą ir apsaugotų nuo rimtesnės infekcijos.

Kreipkitės į gydytoją

Nors didžioji dalis šiame straipsnyje išvardintų patarimų tinka beveik visiems miežio atvejams, nebijokite kreiptis į akių gydytoją, jei jaučiate, kad jums reikės kažko daugiau. Gydytojas gali išrašyti specialaus tepalo miežiui gydyti.

Taipogi, jeigu miežis nepraeina per maždaug savaitę, pablogėja arba netgi daro įtaką jūsų regėjimui – būtinai kreipkitės į gydytoją. Kaip jau minėjome aukščiau, kai kurie miežio atvejai gali pareikalauti chirurginės operacijos.

Kaip išvengti miežio?

Tinkamaakių vokų higiena smarkiai sumažina miežio tikimybę. Kruopščiai valykite akių vokus prieš eidami miegoti, ypač jeigu dieną naudojote makiažą.

 

Miežio gydymas
5 (100%) 2 votes

Taip pat skaitykite