Oftalmologas – kas tai ir kuo jis skiriasi nuo okulisto?

Oftalmologas yra akių gydytojas. Žmonės dažnai mano, jog oftalmologas, okulistas ir optometristas yra vienas ir tas pats bei kad visi jie atlieka tuos pačius darbus – gydo akis. Tačiau tarp jų yra daugybė skirtumų, tiek išsilavinimo, tiek paslaugų, kurias jie teikia prasme.

Oftalmologas

Iš visų šių trijų akių akių specialistų, tik oftalmologas yra gydytojas. Tik oftalmologai gali atlikti akių

Oftalmologasoperacijas ir yra kvalifikuoti įvertinti bendrą asmens sveikatos būklę. Akys nėra atskira kūno dalis. Jos dirba kartu su visu kūnu ir jeigu kurioje nors kūno dalyje atsiranda sveikatos problemų, jos gali paveikti ir akis. Daugelis akių ligų yra kitų sveikatos problemų pasekmė. Oftalmologas, kaip ir kiti gydytojai, turi medicininį išsilavinimą, todėl supranta visas žmogaus kūno sistemos dalis ir kaip jos susijusios su akių sveikata. Oftalmologas geba suvokti akių ligas kaip visumą, supranta tikrąsias ligų priežastis ir pritaiko atitinkamą gydymą.

Optometristas

Optometristai nėra gydytojai, tačiau būna įgiję bakalauro laipsnį optometrijoje. Šie specialistai neatlieka akių operacijų. Priešingai nei oftalmologai, optometristai studijų metu nesimoko suprasti viso kūno sistemų ir kaip skirtingos kūno dalys gali daryti įtaką akių sveikatai. Optometristas specializuojasi vien tik regėjimo ir akių problemose. Optometristas gali atlikti akių korekciją, dirbti su optometrine įranga: parinkti lęšius, akinius.

Okulistas

Okulistas pritaiko ir parenka pacientams tinkamus akinius ir kartais kontaktinius lęšius. Okulistas neišrašo receptinių korekcinių lęšių, tačiau padeda pacientams parinkti tinkamus akinių rėmelius, kuriuos būtų galima pritaikyti reikiamiems lęšiams.

Kurį akių gydytoją rinktis?

Jei pajutote, kad susiduriate su bet kokiomis akių problemomis – pirmiausiai turėtumėte kreiptis į oftalmologą. Tik oftalmologas galės tinkamai ir nuodugniai įvertinti jūsų regėjimo ir akių sveikatos būklę bei nustatyti ar jūsų akys yra paveiktos kitų pagrindinių sveikatos problemų. Jeigu oftalmologas nustatys, jog jums nėra jokių rimtų akių ar kitų, akis paveikti galinčių ligų ir kad jums nereikia akių operacijos, jis gali jums rekomenduoti reguliariai lankytis pas optometristą, kuris atliks akių tyrimus.

Tačiau tik oftalmologas gali atlikti akių operaciją ir efektyviai gydyti akių ligas, kurios atsirado dėl kitų ligų. Tiek oftalmologai tiek optometristai gali išrašyti akinius bei vaistus akims. Okulisto paslaugos reikalingos, tačiau okulistas neatlieka akių tyrimų, nediagnozuoja ligų ir neišrašo vaistų bei akinių.

Į oftalmologą reiktų kreiptis jei:

  • pajutote, kad jums atsirado problemų su akimis
  • sergate liga, kuri galėtų daryti įtaką jūsų akių sveikatos būklei, tokia kaip: diabeteas ar vėžys
  • norite nuodugniai išsitirti savo regėjimą
Komentarai
Oftalmologas – kas tai ir kuo jis skiriasi nuo okulisto?
5 (100%) 2 votes

Taip pat skaitykite