Oro tarša, deja yra didelė ne tik automobiliais užgrūstose gatvėse, bet ir mūsų namuose bei biuruose. Pagal JAV aplinkos apsaugos agentūrą, oro teršalų kiekis, esantis patalpose viršija oro teršalų kiekį, esantį lauke net 2-5 kartus!

Oro taršą mažinantys kambariniai augalai

Vidaus patalpų oro valytuvai padeda išvalyti orą, tačiau kainuoja nemažus pinigus. Tuo tarpu patį gryniausią gamtos turtą – augalus, galime užsiauginti patys arba nusipirkti parduotuvėje už keletą ar kelioliką eurų.

Tai paprasčiausias būdas išspręsti oro taršos problemą patalpose. Kambariniai augalai ne tik sugeria žalingus teršalus (gali pašalinti iki 89% kenksmingų cheminių medžiagų), bet ir palaiko tinkamą oro drėgmę, o ši savo ruožtu, apsaugo nuo akių išsausėjimo. Štai keletas kambarinių augalų, kuriuos rekomenduojame laikyti namuose ar biure, norint, kad oro tarša sumažėtų.

1) Kuokštinis chlorofitas

Šie augalai skirti tiems, kurie nenori ar negali skirti daug laiko augalo priežiūrai. Jei norite, kad patalpoje, kurioje dirbate, būtų pakankamai drėgmės, – įsigykite kuokštinį chlorofitą. Nors šiems augalams reikalinga tik minimali priežiūra, jie ne tik bus naudingi jūsų akims, bet ir papuoš jūsų aplinką.

Kuokštinis chlorofitas

2) Vėzdūnė

Ieškote kambarinio augalo, kuris palengvintų sausų akių sindromą, tačiau neturite pakankamai vietos dideliems vazonams? Jums pagelbės vėzdūnė! Šis, palyginus nedidelis augalas, daro stebuklus sugerdamas toksinus ir valydamas orą bei palaikydamas drėgmę.

Vezdune

3) Dracena

Yra daugiau nei 40 šio augalo veislių! Tad iš tokios gausybės tikrai išsirinksite sau labiausiai patinkančią. Šis augalas yra ypač efektyvus kancerogeno formaldehido kiekio mažintojas. Beto, jis puikiai papuoš jūsų kambarį.

Dracena

4) Gebenė lipikė

Gebenė lipikė arba paprastoji gebenė yra geriausias kambarinis augalas, apsaugantis nuo akių išsausėjimo, – teigia NASA mokslininkai. Pasistatykite gebenių šalia savo darbo vietos ir daugiau nekentėkite nuo sausų akių. Šis augalas taipogi geriausiai išvalo cigarečių dūmais užterštą orą nuo benzeno.

Gebenė lipikė

5) Sansevjera

Nors reikalauja daugiau dėmesio, nei aukščiau išvardinti kambariniai augalai, sansjavera yra itin efektyvi valant orą ir mažinant toksinų kiekį.

Sansevjera

6) Alavijas

Šiam augalui praktiškai nereikalinga jokia priežiūra. Alavijui reikalingas minimalus vandens kiekis. Šis sultingas kambarinis augalas veikia kaip kempinė – sugeria formaldehidą ir benzeną – dažniausius oro teršalus.

Alavijas

Oro tarša patalpose: sumažinkite ją augalų pagalba!

Apart to, jog kambariniai augalai padeda mūsų akims neišsausėti, tyrimai taip pat rodo, jog šie augalai gali padėti sumažinti stresą ir sutelkti dėmesį ilgesniems periodams. Akys jums padėkos ne tik už grožį, esantį aplink, bet ir už geresnes sąlygas! Visgi, jei išsausėjusios akys jums tapo chroniška problema ir jos nepavyksta pašalinti augalų pagalba, – kreipkitės į akių gydytoją.

Oro tarša namuose: kokie augalai padeda neišsausėti mūsų akims?
5 (100%) 1 vote

Taip pat skaitykite