Presbiopija

Presbiopija – kas tai?

Presbiopija – kai maždaug 40-aisiais gyvenimo metais darosi sunku įžiūrėti šalia esančius objektus, tačiau į tolį matote puikiai. Nepaisant sudėtingo pavadinimo, tai nėra liga. Tai natūralaus senėjimo proceso dalis. Ir ji lengvai pataisoma.

presbiopija

Presbiopija dažnai maišoma su toliaregyste, tačiau tai yra du skirtingi dalykai. Presbiopija atsiranda kuomet natūralus akies lęšiukas tampa mažiau lankstus. Tuo tarpu toliaregystė atsiranda dėl neryškaus akies obuolio, kuris sukelia netinkamą šviesos spindulių fokusavimą, kuomet jie patenka į akį.

Kas sukelia presbiopiją?

Šis sutrikimas atsiranda dėl senėjimo proceso. Tuo tarpu astigmatizmas, toliaregystė ir trumparegystė susiję su akies obuolio forma ir atsiranda dėl genetinių ir aplinkos faktorių. Manoma, kad presbiopija atsiranda dėl palaipsniui kietėjančio ir lankstumą prarandančio natūraliojo akies lęšiuko akies viduje.

Šie, su senėjimu susiję pokyčiai atsiranda baltymuose, esančiuose lęšiuke, taip sustangrindami patį lęšiuką ir atimdami iš jo elastingumą. Su senėjimu taipogi susiję ir raumeniniai audiniai, gaubiantys lęšiuką. Kuomet jie tampa mažiau elastingi, akims pasidaro vis sunkiau fokusuoti arti esantį vaizdą.

Presbiopijos simptomai

  • Norint skaityti, knygą laikote maždaug ištiestos rankos atstumu nuo savęs
  • Norint skaityti, knygą laikant įprastu atstumu – liejasi vaizdas
  • Galvos skausmai ir nuovargis dirbant darbą, kuris reikalauja žiūrėjimo iš arti

Kaip diagnozuojama presbiopija?

Presbiopiją nustato akių gydytojas, atlikdamas išsamų ir visapusišką akių patikrinimą.

Presbiopijos gydymas

Išgydyti presbiopijos neįmanoma, tačiau yra daugybė būdų, kaip pagerinti matymą turint presbiopiją.

Skaitymo akiniai. Nebrangūs skaitymo akiniai, kuriuos galite rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje gali padėti turint presbiopiją. Pasirinkite silpniausius akinius, kurie leistų jums lengvai skaityti laikraščio dydžio skaitinius.

Bifokaliniai akiniai. Jeigu jau nešiojate akinius, ši opcija jums galėtų būti viena priimtiniausių. Bifokaliniai akinių lęšiai tai akinių stiklai su dvejomis skirtingomis dioptrijomis viename lęšyje. Viršutinė dalis koreguoja tolimą vaizdą, o apatinė padeda matyti objektus, esančius šalia.

Progresiniai lęšiai veikia panašiai kaip bifokaliniai akiniai, tačiau nuo akinių skiriasi tuo, jog viršutinė ir apatinė dalis nėra tiesiog atskirtos, o palaipsniui susiliejančios.

 

Visas akių ligų sąrašas

Presbiopija
5 (100%) 1 vote

Taip pat skaitykite