Tinklainės atšoka

Tinklainės atšoka – kas tai?

Tinklainės atšoka – tai patologinis procesas, kurio metu tinklainė atsiskiria nuo savo pagrindinio palaikomojo audinio. Kadangi dėl šios priežasties tinklainė negali normaliai funkcionuoti, jos negydant, žmogus gali visiškai prarasti regėjimą.

Tinklainės atšoka

Tinklainės atšokos priežastys

Tinklainės atšoka gali atsirasti:

Žmonių, turinčių labai stiprią trumparegystę akių obuoliai yra ilgesni, o tinklainės plonesnės. Būtent dėl to jų tinklainės yra linkusios labiau atsiskirti.

Retais atvejais, tinklainės atšoka gali pasireiškti po LASIK operacijos, didelei trumparegystei gydyti. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo ištirti daugiau nei 1500 pacientų, kuriems buvo atlikta LASIK operacija. Tik 4 iš jų pasireiškė tinklainės atšoka.

Kataraktos operacijs, piktybiniai navikai, cukrinis diabetas taipogi gali sukelti tinklainės atšoką.

Naujos kraujo ląstelės, susidarančios po tinklaine (tai gali atsitikti sergant tokiomis ligomis kaip cukrinis diabetas ar retinopatija), gali išstumti tinklainę iš savo vietos.

Tinklainės atšokos simptomai

Atšokus tinklainei nėra juntamas skausmas. Ji gali atšokti be visiškai jokių įspėjamųjų ženklų. Tačiau gali būti, jog pastebėsite:

  • Šviesos blyksnius
  • Plaukiojančias drumsteles akyse
  • Jūsų periferinio (šoninio) matymo patamsėjimą

Tinklainės atšokos tyrimas

Gydytojas įlašins į akis specialių akių lašų, kurie praplės jūsų vyzdžius. Vėliau, specialiu įrankiu bus patikrinti jūsų tinklainės plyšimai ir atšoka.

Ankstyvas tyrimas ir būklės nustatymas yra esminis faktorius, apsaugojantis nuo apakimo dėl tinklainės atšokos.

Tinklainės atšokos gydymas

Yra keli gydymo būdai:

Kriopeksija arba lazerinis gydymas. Abu metodai pataisto atplyšusią tinklainę, jeigu ji yra diagnozuojama ankstyvoje stadijoje.

Pneumatinė retinopoksija. Šis gydymo būdas tinkamas tuomet, kai plyšys yra mažas ir jį lengva užsiųti. Gydytojas įleidžia smulkių dujų burbuliukų į stiklakūnį. Stiklakūnis pakyla ir prisispaudžia prie tinklainės, taip užpildydmas esantį plyšį.

Vitrektomija. Ši operacija atliekama, kuomet yra susidarę dideli plyšiai. Operacijos metu gydytojas pašalina stiklakūnį ir pakeičia jį fiziologiniu tirpalu.

Kaip apsisaugoti nuo tinklainės atšokos?

Jeigu pastebėjote naujas plaukiojančias drumsteles akyse, regite šviesos blyksnius arba pastebėjote kitus pokyčius savo regoje – nedelsiant kreipkitės į akių gydytoją. Tinklainės atšokos gydymo sėkmė priklauso nuo to, kaip anksti šis reiškinys jums bus diagnozuotas.

Tikrinkitės savo akis kasmet. O jeigu sergate cukriniu diabetu, – dar dažniau. Taipogi akis dažniau tikrintis reikėtų ir trumparegiams.

Tinklainės atšoka
5 (100%) 1 vote

Taip pat skaitykite